Canva Nedir Canva Tasarım Araçları 6 Tane

Photo of author

canva nedir
canva nedir

Bugün tasarımdan pek anlamayan okuyucularım için canva tasarım aracından bahsedeceğim. Canva nedir ne işe yarar bunlardan bahsedeceğim. Adobe photoshop kullanamayan, kullanmasını bilmeyenler canva ile bir çok tasarımı kendileri yapabilirler. Oldukça basit bir şekilde sosyal medya tasarımlarınızı ve afişlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Web siteleriniz için logo ve ya diğer görselleri hazırlamak için photoshop bilmenize gerek yok. Bu uygulama ile ücretsiz şekilde kendi görsellerinizi hazırlayabilirsiniz. Ücretli versiyonu da var, onun ayrıcalıkları ayrı ücretsiz de gayet iş görüyor. Bir çok kombinasyon ile görsellerinizi birleştirip ve ya düzenleyip ortaya muhteşem grafik tasarımlar çıkartabilirsiniz.

Canva Nedir

canva nedir
canva nedir canva tasarım

Kısaca uygulamanın içinde her şey var gerisi sizin yaratıcılığınız ve hayal gücünüze kalıyor.

https://www.canva.com/tr_tr/

Bunun haricinde sizlere bir kaç tane daha tasarım aracından bahsetmek istiyorum. Aşağıdaki sitelerde en az canva kadar iyiler. Onları da aktif bir şekilde kullanarak toplamda bu 7 araç ile mükemmel seviyede tasarımlar yapabilirsiniz.

Logo Lab(logolap.app)

Ölçeklenebilirlik, siluet ve denge gibi önemli faktörleri test ederek logonuzu test eder.

Logo Rank(https://brandmark.io/logo-rank/)

Logonuzun benzersizliğini, okunabilirliğini ve rengini test etmek için yapay zeka kullanır.

PitchProof(https://www.usepitchproof.com)

Kolayca logo tasarlamanızı sağlar.

Font Flipper(https://fontflipper.com/upload)

Önce yazı tipini indirmek zorunda kalmadan +800 Google Yazı Tiplerini kendi tasarımlarınızın üzerinde önizleyin

Khroma(http://khroma.co)

Tasarımcılar için yapay zeka renk aracı. Seveceğiniz renk kombinasyonlarını keşfedin, arayın ve kaydedin.

HolaBrief(https://www.holabrief.com)

Tüm doğru soruları sormanıza ve herhangi bir tasarım özetini kolay, işbirlikçi ve en önemlisi faydalı hale getirmenize yardımcı olan çevrimiçi bir araç.

Bu konumuzda sitenizle ilgili güzel tasarımlar ürettiyseniz blog açmak isteyenlere öneriler konumuzdan devam edebilirsiniz.

“Canva Nedir Canva Tasarım Araçları 6 Tane” üzerine 40 yorum

 1. Bazı büyük instagram sayfalarının tasarım için Canva’yı kullandığını öğrendim. Mobil de gerçekten mükemmel bir uygulama, uzun zamandır da kullanıyorum. Ayrıca diğer bahsettiğiniz araçları da kullanıyorum. Faydalı konu teşekkürler.

  Cevapla
 2. hazır tasarımlar ile kapak fotoğrafı vs. tasarlamak gerçekten canva sayesinde çok pratik oluyor. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

  Cevapla
 3. Hocam yararlı oldu photoshopa çok hakim değilim bu benim işime çok yarıcak yalnız yaptığın tasarımı indirmek için ücret isteniyor orası kötü oldu ,yaptığım tasarımları nasıl pc kaydedebilirim.

  Cevapla
 4. tasarımcı olmama rağmen bu blog sayesinde ilk defa bunu kullandım gerçektende diğer programlara oranla kullanışlı ve şık tasarımlar yapılabiliyor

  Cevapla
 5. Canva çıktı çıkalı adobe programlarına olan muhtaçlığımız bitti. Çok pratik ve devamlı gelişen bir uygulama. Tasarım dünyasında devrim niteliği taşıyor. Benzerleri çıkmış olsa da Canva yine 1 numara.

  Cevapla
 6. Canva gerçekten harika çünkü küçük işletmelere bile kurumsal bir tasarım sunabiliyor üstelik bunu ücretsiz yapıyor.Canva hakkında tanışmadan önce araştırma yapmıştım ve gördüm ki şu ana kadar siz en iyi şekliyle Canva’yı tanıtmışsınız.Yeni başlayacak arkadaşlar için oldukça faydalı bir döküman koymuşsunuz ortaya tebrikler hocam 🙂

  Cevapla
 7. Kim yapmışsa Allah razı olsun çok faydalı site/uygulama olmuş Facebook grup için kapak resmi yaptım daha ne olsun insta postlarını orada yapıyorum.

  Cevapla
 8. Canva bana göre vazgeçilmez bir tool. İşimi görüyor yeterli ücretsizi bile ideal 👍tasarım konusunda tek geçerim .

  Cevapla
 9. Canva çok işime yarayan bir program açıkçası. Full sürümü kullanıyorum ve birçok sosyal medya hesabımda çok yardımcı oluyor. Kullanması kolay. Bu yazı da rehber niteliğinde olmuş ayrıca. Teşekkürler

  Cevapla
 10. Tasarımdan anlamayan insanlar için gerçekten en kullanışlı platform. 5 yılı geçkindir aktif olarak kullanıyorum. Birçok profesyonel hizmetimde destek olarak iyi iş görüyor.

  Cevapla
 11. Paylaşım için çok teşekkür ederim, ben bir tasarımcı olarak canvayı aktif olarak kullanıyorum ve çok memnunum. Canva benim için kesinlikle vazgeçilmez bir tool

  Cevapla
 12. telefonumda acil tasarım yapmam gerektiği zaman canva kurtarıcım oluyor. yazınız benim için bu konuda oldukça faydalı oldu teşekkür ederim

  Cevapla

Yorum yapın