Canva Nedir Canva Tasarım Araçları 6 Tane

Bugün tasarımdan pek anlamayan okuyucularım için canva tasarım aracından bahsedeceğim. Canva nedir ne işe yarar bunlardan bahsedeceğim. Adobe photoshop kullanamayan, kullanmasını bilmeyenler canva ile bir çok tasarımı kendileri yapabilirler. Oldukça basit bir şekilde sosyal medya tasarımlarınızı ve afişlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Web siteleriniz için logo ve ya diğer görselleri hazırlamak için photoshop bilmenize gerek yok. Bu uygulama ile ücretsiz şekilde kendi görsellerinizi hazırlayabilirsiniz. Ücretli versiyonu da var, onun ayrıcalıkları ayrı ücretsiz de gayet iş görüyor. Bir çok kombinasyon ile görsellerinizi birleştirip ve ya düzenleyip ortaya muhteşem grafik tasarımlar çıkartabilirsiniz.

Canva Nedir

canva nedir
canva nedir canva tasarım

Kısaca uygulamanın içinde her şey var gerisi sizin yaratıcılığınız ve hayal gücünüze kalıyor.

https://www.canva.com/tr_tr/

Bunun haricinde sizlere bir kaç tane daha tasarım aracından bahsetmek istiyorum. Aşağıdaki sitelerde en az canva kadar iyiler. Onları da aktif bir şekilde kullanarak toplamda bu 7 araç ile mükemmel seviyede tasarımlar yapabilirsiniz.

Logo Lab(logolap.app)

Ölçeklenebilirlik, siluet ve denge gibi önemli faktörleri test ederek logonuzu test eder.

Logo Rank(https://brandmark.io/logo-rank/)

Logonuzun benzersizliğini, okunabilirliğini ve rengini test etmek için yapay zeka kullanır.

PitchProof(https://www.usepitchproof.com)

Kolayca logo tasarlamanızı sağlar.

Font Flipper(https://fontflipper.com/upload)

Önce yazı tipini indirmek zorunda kalmadan +800 Google Yazı Tiplerini kendi tasarımlarınızın üzerinde önizleyin

Khroma(http://khroma.co)

Tasarımcılar için yapay zeka renk aracı. Seveceğiniz renk kombinasyonlarını keşfedin, arayın ve kaydedin.

HolaBrief(https://www.holabrief.com)

Tüm doğru soruları sormanıza ve herhangi bir tasarım özetini kolay, işbirlikçi ve en önemlisi faydalı hale getirmenize yardımcı olan çevrimiçi bir araç.

Bu konumuzda sitenizle ilgili güzel tasarımlar ürettiyseniz blog açmak isteyenlere öneriler konumuzdan devam edebilirsiniz.

Serkan

Wmbey okuyucularının dijital pazarlama alanında kendilerini geliştirmesini hedefleyen bir projedir. Ben de editör olarak sadece buna yardımcı oluyorum.

4 Yorum

  1. Bazı büyük instagram sayfalarının tasarım için Canva’yı kullandığını öğrendim. Mobil de gerçekten mükemmel bir uygulama, uzun zamandır da kullanıyorum. Ayrıca diğer bahsettiğiniz araçları da kullanıyorum. Faydalı konu teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı