Ahrefs Backlink Analiz (Google’dan Backlink Almak)

Photo of author

ahrefs backlink analiz satış

Bu yazıyı aslında pandemic başlığı altında verecektim, hatırlayacaksınız evdekal backlinkleri başlığı altında bir tane paylaşmıştım. Bu seferki efsane bir şey, direk Google amcadan da:100 backlink alacaksınız. Yabancı bir forumda okudum ahrefs backlink listesinde gözüküyor, backlink analiz diyerek baktığınızda da 100 olarak çıkmakta. Çoğu backlink satış sitesi sizlere bu linkleri 100-200 liradan aşağı satmazlar. Backlink çalışması yapıyoruz diye backlink paketi içerisinde bu ücretsiz backlink ‘i size parayla satmaları bana etik gelmedi bende sizlere açıklama gereği duydum.

Bu taktik benim keşfim değil, ben de yabancı bir forumda gördüm, denedim işe yaradı sizlerle paylaşmak istedim. Dediklerimi harfiyen uygularsanız siz de yapabilirsiniz. Başlığı bu şekilde atmam tamamen seo ile alakalı, başlığa çok takılmayın. Bu yazımda başlık kullanmayacağım, aslında bu da bir deneme diyebiliriz. Siz de yazılarınızı yazarken böyle farklı şeyler deneyebilirsiniz. Deneme yanılma yoluyla bir şeyler öğreniyoruz sonuçta. Bu taktiği bir çok seo paketleri içerisinde googledan backlink diye ücretle satıyorlar.

Öneri olarak, eğer bu konuyu okumadan önce backlink nasıl alınmalı konumuzu okumadıysanız önce onu okumanızı tavsiye ederim. Aslına bakarsanız bu anlatacağıma yabancı kaynaklarda seo hilesi makalelerinde de rastlamıştım.

Ahrefs Backlink

Öncelikle bu adımları yaparken google chrome kullanmalısınız burası önemli. Sizlere adım adım anlatacağım, adım atlamadan uygulayınız.

 1. Ücretsiz google business sayfası oluşturun https://www.google.com/intl/en_in/business/
 2. Sayfayı yayınladıktan sonra aşağıdaki adımlara devam edin.
 3. Bu siteyi açalım https://www.google.com/mymaps
yeni harita oluştur
Ahrefs Backlink Analiz | yeni harita oluştur

4. Yeni harita oluştura tıkklayın.

5. Bir gmail hesabınız varsa oturum açın.

googledan backlink almak
Ahrefs Backlink Analiz | googledan backlink almak

6. Şimdi bir tane yer arayın, kendi siteniz ve ya müşteri siteniz varsa o da olabilir. İlk başta oluşturduğumuz yeri de arayabilirsiniz daha iyi olur. Ben hazır bir yerden doğru yaptım.

Backlink Analiz

7. Bilgileri kopyalayın ve haritaya ekle butonuna tıklayın.

8. Adsız haritaya tıklayın. Buraya tıklayınca anahtar kelimenizi ekleyebileceğiniz bir pencere açılacak. Şimdi aşağıdaki açıklama kutusuna sayfanızla ilgili kısa bir açıklama ekleyin. Kısa olsun sadece açıklama ekleyin.

Ahrefs Backlink Analiz
Ahrefs Backlink Analiz

Bu kısma ilk başta oluşturduğumuz google business sayfanızın linkini ve ya sitenizin linkini ekleyebilirsiniz.

9. Sol üstten adsız katmana basarsanız, bu kısıma anahtar kelimenizi ekleyebilirsiniz. Uzun bir kelime eklemeniz yararınıza olur, mesela en iyi yatak markaları, en iyi yabancı diziler vs gibi sonra kaydet kısmına basın.

10. Paylaş düğmesine basınca, sadece size özel gibi bir bölüm var onu herkese açık yapıp kaydedin.

Backlink Satış

Artık Google’dan Da 100 bir backlink sahibi oldunuz. Şimdi linkinizi kopyalayın ve başka bir tarayıcı da açın. Evet çok değerli bir backlink sahibi oldunuz. Daha fazla bir şey dememe gerek yok ne kadar değerli olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz.

Bununla ilgili yabancı birisi youtube üzerinden video ile anlatım yapmış, takıldığınız yerde yabancı diliniz olmasa da anlaşılır bir şekilde size yardımcı olabilir. Videoyu ekliyorum.

Güzel bir backlink sahibi olduk peki iç seo da neye dikkat etmeliyiz, bunun için seo uyumlu makale nasıl yazılır isimli konumuzu mutlaka okumalısınız. Sadece bu taktik ile gelirinizi en az 2 katına çıkartabilirsiniz. Makalelerinizi yazmak için blog kurmak ve ya blogunuzu geliştirmek için blog kurmak isteyenlere öneriler isimli konumuzu okumanızı şiddetle öneririm.

“Ahrefs Backlink Analiz (Google’dan Backlink Almak)” üzerine 22 yorum

 1. bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu tarz bilgileri insanlar parayla satmaya çalışırken sizlerin bu şekilde ücretsiz paylaşmasını takdir ettim.

  Cevapla
 2. Hayatımda takip ettiğim ilk blog senin blogun hocam. İçeriklerin gerçekten işe yarar ve bilgilendirici. Blog kurmak isteyenlere öneriler ve seo uyumlu makale nasıl yazılır isimli makalelerin de kesinlikle harika.

  Cevapla
  • Güzel bir anlatım, etkileyici bir teknik. Gerçekten çok değerli ve parayla bile satın alınamayacak bilgiler. Böyle faydalı içeriklerin devamının gelmesini bekliyoruz. Sizden öğrendiklerimizle sektöre daha hakim oluyoruz..

   Cevapla
 3. Gerçekten çok değerli bir paylaşım. Forumda bunu ücretli satıyorlar. Kardeşimiz ücretsiz paylaşmış. Emeğine sağlık. sıkı takipçin olduk =)

  Cevapla

Yorum yapın